Zyrtare: Dy yjet e Serie A me koronavirus!

Italia është vendi europian më i prekur me koronavirus. Autoritetet italiane nuk po përballen si duhet me këtë virus, pasi numri i të prekurve është shumë i lartë, po ashtu dhe numri i të vdekurve.

Fiorentina ka bërë me dije së fundmi se dy lojtarët e saj kanë dalë pozitiv në testet e bëra për koronavirusin. Cutrone dhe Pezzella kanë dalë pozitiv me këtë sëmundje.

Nuk janë vetëm këta dy lojtarë, por dhe fizioterapisti Dainelli që është prekur nga COVID-19. Situata është e vështirë në Itali, pasi numri i të prekurve po rritet ndjeshëm.

Check Also

Tërheqja nga futbolli, Carlos Tevez: Thashetheme dashakeqëse

Rreth dy javë më parë, Carlos Tevez humbi të atit për shkak të infektimit me …

Futbolli kinez ka falimentuar: Si shpenzimet e tepruara zhdukën shumë klube të vendit aziatik

Futbolli kinez ka falimentuar. Shpenzimet e tepruara për transferimet e “yjeve” të futbollit, që spikatnin …

Ravanelli: Morata dhe Dybala, e ardhmja e Juves. Dështim i madh, nëse Conte nuk fiton titullin

Nëse Alvaro Morata kthehet me “zhurmë” falë golit që zhbllokoi ndeshjen kundër Spezia, e njëjta …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *