VIDEO: Kina i kthehet normalitetit, zhvillohet maratona e parë sportive

Ishte vendi i parë që u godit nga Covid-19, por pas gati tre muajsh nga zyrtarizimi i pidemisë, Kina po i kthehet normalitetit.

Sigurisht shumë masa sigurie vazhdojnë të jenë në fuqi, por kjo nuk pengon rikthimin e njerëzve te pasioni i tyre, përfshirë edhe sportin.

Kështu, mediat lokale dhe ato ndërkombëtare raportojnë me video se si kinezët në shumë qytetet kanë nisur aktivitetet sportive në masë, përfshirë edhe një mini-maratonë të zhvilluar në 23 mars në qytetin Dujiangian.

Check Also

Gazetari shpik intervistën me Ramën dhe e publikon në media, Kryeministri e denoncon

Kryeministri Edi Rama ka përgënjeshtruar një intervistë të një gazete shqiptare, e cila supozohet se …

Tërheqja nga futbolli, Carlos Tevez: Thashetheme dashakeqëse

Rreth dy javë më parë, Carlos Tevez humbi të atit për shkak të infektimit me …

Futbolli kinez ka falimentuar: Si shpenzimet e tepruara zhdukën shumë klube të vendit aziatik

Futbolli kinez ka falimentuar. Shpenzimet e tepruara për transferimet e “yjeve” të futbollit, që spikatnin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *