United harron makthin e javës së kaluar, fiton bindshëm kundër Tottenham

Manchester United la pas humbjen historike kundër Liverpool të pësuar javën e kaluar (5-0 në Old Trafford), duke fituar bindshëm 3-0 kundër Tottenham në Londër.

Cristiano Ronaldo ishte protagonist me një gol dhe një asist për “Djajtë e Kuq”. Portugezi shënoi golin e parë të ndeshjes në të 39’, me një gjuajtje të bukur brenda zonës, falë edhe një pasimi spektakolar të Fernandes.

Në pjesën e dytë, Ronaldo ishte në rolin e asistuesit, kur nxori të lirë Edinson Cavani-n që me qetësi dyfishoi rezultatin për të tijtë. Marcus Rashord shuajti çdo shpresë të Tottenham katër minuta para fundit të kohës së rregullt, kur u nxor i lirë nga Matic në krah të majtë dhe nuk gaboi para Lloris.

United ngjitet në kuotën e 17 pikëve, në vend të pestë të renditjes, me vetëm 5 fitore në 10 ndeshje të luajtura deri tani në Premier League.

Check Also

Seria A, Napoli frenohet nga Sassuolo, Milan kthehet te fitorja

Napoli është ndalur në transfertë nga Sassuolo, në një ndeshje ku po kryesonte 0-2. Ekipi …

Salah fiton “Golden Foot”, çmimin e tërheq bashkëshortja

Mohamed Salah nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e Topit të Artë, sepse ndodhej në …

Lionel Messi fiton “Topin e Artë” për herë të shtatë, ja si votoi Shqipëria

Si kurrë më parë në histori dhe si askush tjetër, Lionel Messi ka fituar çmimin …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *