Tamponët e Lacios, riprocesimi konfirmon Strakoshën pozitiv

Kohë më parë, Prokuroria e Avelinos hapi një hetim në lidhje me çështjen e tamponëve të Lacios, pasi kishte rezultate të ndryshme të publikuara për disa lojtarë, mes tyre edhe portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Tomas Strakosha. U vendos që tamponët e bërë në laboratorin e Avelinos të riprocesohen dhe kështu ka ndodhur.

Përfundimi, sipas shtypit italian, që i refrohet ANSA-s, është se Imobile dhe Leiva kanë rezultuar negativë, kurse Strakosha pozitiv. Prokuroria e Avelinos kishte kërkuar që 95 tamponët e bërë në “Futura Diagnostica” nga futbollistët, familjarët e tyre dhe stafi i Lacios të riprocesoshehin. Rezultati është ajo çfarë agjensia e lajmeve kishte publikuar më 11 nëntor.

Për Tomas Strakoshën, riprocesimi i tamponit në spitalin “Moscati” ka pasur rezultat pozitiv, kurse më 6 nëntor, në qendrën e Avelinos portieri kishte dalë negativ. Mospërputhje që mund t’i kushtojë shtrenjt Lacios, ndërkohë që hetimi vazhdon. Duhen saktësuar edhe detaje të tjera, ndërsa fakti që tamponët e kontestuar janë riprocesuar 96 orë pas analizave të para dhe jo pas 48 orësh, siç parashikon protokolli, ngre shumë diskutime.

Check Also

“Ndalohet festa pas golit? Atëherë nuk shënojmë!” Ançeloti e merr me të qeshur

Është mundur ta marrë me sportivitet dhe pak me humor e ironi trajneri i Evertonit, …

Griezmann dhe Messi ndihmojnë Barçën të shkatërrojë Granadën

Barcelona vijon me rezultatet pozitive në këtë fillim të vitit 2021. Skuadra katalanase shkatërroi Granadën …

Kalendari i Kampionatit Botëror të Formula 1, një garë me pengesa

Një fillim gjithnjë e më i vështirë i sezonit për Kampionatin Botëror të Formula 1. …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *