Shtyllat shmangin finalen angleze edhe në Europa League

Manchester United-Villarreal do të jetë finalja e Europa League.

Arsenal, që kishte humbur ndeshjen e parë në Spanjë me rezultatin 2-1, nuk arriti dot të shkonte më shumë se barazimi 0-0 në Angli, pavarësisht se dominoi përballjen.

Pierre-Emerick Aubameyang ishte i pafat, pasi goditi dy herë shtyllën, nga një herë në çdo pjesë.

Ndërkohë, Roma fitoi 3-2 ndaj Manchester United, por humbja e ndeshjes së parë 6-2 në Angli e bënte mision të pamundur kualifikimin e ekipit italian për në finale.

Dzeko, Cristante dhe Zalewski ishin autorët e golave për verdhekuqtë, ndërsa për Uninted shënoi dygolësh Edinson Cavani.

Check Also

Nuk është dakord me planet e klubit, Conte largohet nga Interi

Inter dhe Antonio Conte do të ndahen. Heshtja e trajnerit, i cili nuk dha intervista …

Skënderbeu i shpëton rënies, Kastrioti në play-out

Në një moment të caktuar të kampionatit, fati i Skënderbeut dukej i shënuar, për ekipin …

Kërcënoi gjyqtarin me fraza të rënda, Igli Tare gjobitet me 5 mijë euro

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, është dënuar deri më 31 maj për të mos …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *