Real Madrid, Marcelo mund të barazojë rekordin historik

Marcelo mund të barazojë këtë javë një nga rekordet historike të Realit të Madridit.

Nëse madrilenët arrijnë të fitojnë Superkupën e Spanjës, gjysmëfinalen e së cilës do ta luajnë sot ndaj Barcelonës, mbrojtësi i majtë do të barazojë legjendën Gento si futbollisit me më shumë trofe në historinë e klubit.

Braziliani ka ngritur deri më sot 22 tituj me fanellën e bardhë, aq sa edhe Sergio Ramos, ndërsa Gento kryeson listën me 23.

Gjithsesi, ka shumë mundësi që këtë trofe, Marcelo ta fitojë duke luajtur shumë pak minuta, pasi në vitin e tij të 15 si lojtar i Realit, mëngjarashi nuk është në preferencat e Carlo Ancelotti.

Check Also

Briken Calja merr nga presidenti Meta “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot në një ceremoni të posaçme peshëngritësin Briken Calja dhe …

“Kam qenë i vdekur për 5 minuta”, Eriksen i kthehet episodit të tmerrshëm

Christian Eriksen kthehet të flasë për herë të parë pas 6 muajsh dhe kujton episodin e …

Botërori 2022/ 23 gara në sezonin rekord të Formula 1, starti më 20 mars

Maks Vershtapen po shijon titullin e parë kampion bote, Ljuis Hemilton po i mban ende …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *