Përballje anglezo-spanjolle, përcaktohet finalja e Ligës së Europës

Mançester Junajtid e Vijarreal do përballen në finalen e Ligës së Europës duke e çuar në tre numrin e ekipeve angleze në finalet e Kupave të Europës.

Anglezët e Mançesterit u mundën me rezultatin 3-2 në Itali ndaj Romës në ndeshjen e kthimit por e prenë biletën për në finalen e Ligës së Europës falë fitores tenistike 6-2 në ndeshjen e vajtjes në fushën e tyre.

Në gjysmëfinalen tjetër, spanjollët e Vijarrealit arritën të ruajnë fitoren 2-1 në fushën e tyre në ndeshjen e luajtur një javë më parë.

Ata barazuan në Londër ndaj Arsenalit 0-0 duke siguruar kësisoj vendin në finalen e Ligës së Europës. Sfida Manncester Junajtid-Vijarreal do luhet më 26 maj.

Check Also

Nuk është dakord me planet e klubit, Conte largohet nga Interi

Inter dhe Antonio Conte do të ndahen. Heshtja e trajnerit, i cili nuk dha intervista …

Skënderbeu i shpëton rënies, Kastrioti në play-out

Në një moment të caktuar të kampionatit, fati i Skënderbeut dukej i shënuar, për ekipin …

Kërcënoi gjyqtarin me fraza të rënda, Igli Tare gjobitet me 5 mijë euro

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, është dënuar deri më 31 maj për të mos …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *