“Ndalohet festa pas golit? Atëherë nuk shënojmë!” Ançeloti e merr me të qeshur

Është mundur ta marrë me sportivitet dhe pak me humor e ironi trajneri i Evertonit, Karlo Ançeloti, situatën që është krijuar së fundi në futbollin britanik, pas shtimit të rasteve të infektimit nga Koronavirusi. Trajneri i njohur italian, në prag të ndeshjes me Volverhemptonin, siç raporton “The Independent”, ka prekur edhe temën e protokollit që bota e futbollit duhet të respektojë per të mbajtur larg Covid-19.

Më shumë Ançeloti është ndalur te hipoteza për ndalimin e festës së lojtarëve, kur skuadra e tyre shënon gol. “Duhet të them me ndershmëri se deri tani nuk ka rregulla që ndalojnë festën në grup pas një goli të shënuar”, – ka thënë fillimisht trajneri i Evertonit.

Karlo Ançeloti, trajneri i Evertonit. Gazeta Si, 12 janar 2021

“Ne duhet të jemi të bashkuar dhe korrektë për të zbatuar rregullat e protokollit. Nëse Premier Liga do të na thotë se nuk duhet të festojmë për golat, ne do të ndjekim rregullat. Ose, mund të mos shënojmë më gola. Ju si mendoni? Nëse nuk shënon, nuk ke pse feston”, – ka shtuar pastaj me ironi trajneri italian.

Check Also

Griezmann dhe Messi ndihmojnë Barçën të shkatërrojë Granadën

Barcelona vijon me rezultatet pozitive në këtë fillim të vitit 2021. Skuadra katalanase shkatërroi Granadën …

Kalendari i Kampionatit Botëror të Formula 1, një garë me pengesa

Një fillim gjithnjë e më i vështirë i sezonit për Kampionatin Botëror të Formula 1. …

Barcelona: 10 vjet që nga momenti më krenar

Më 10 janar 2011, Barça festoi një nga arritjet e tyre më të rëndësishme – …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *