Luhet me tifozë apo pa tifozë? Federata jep vendimin për Juventus-Inter

Ashtu siç pritej, Federata italiane ka vendosur që të aprovojë kërkesën e klubeve të Serisë A për të zhvilluar ndeshjet pa praninë e tifozëve, në mënyrë që të mos ndalet kampionati i Serisë A.

Ministri Spadafora konfirmoi se ishte marrë një vendim  i tillë për të ndaluar grumbullimet e njerëzve në zonat e goditura më rëndë nga koronavirus. Kështu, në fundjavën e ardhshme do të jenë 5 ndeshje të Serisë A që do të luhen pa praninë e tifozëve.

Check Also

Tërheqja nga futbolli, Carlos Tevez: Thashetheme dashakeqëse

Rreth dy javë më parë, Carlos Tevez humbi të atit për shkak të infektimit me …

Futbolli kinez ka falimentuar: Si shpenzimet e tepruara zhdukën shumë klube të vendit aziatik

Futbolli kinez ka falimentuar. Shpenzimet e tepruara për transferimet e “yjeve” të futbollit, që spikatnin …

Ravanelli: Morata dhe Dybala, e ardhmja e Juves. Dështim i madh, nëse Conte nuk fiton titullin

Nëse Alvaro Morata kthehet me “zhurmë” falë golit që zhbllokoi ndeshjen kundër Spezia, e njëjta …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *