Koronavirusi shtyn Kampionatin Europian 2020

Kampionati Europian, i planifikuar për tu zhvilluar këtë verë, do të shtyhet për në verën e vitit 2021, si pasojë e koronavirusit.

Vendimi u mor sot nga UEFA.

UEFA pezulloi në fundjavë dhe të gjitha ndeshjet e vlefshme për Champions League dhe Europa League.

Po ashtu, kampionatet e futbollit në të gjithë botën janë ndalur nga shpërthimi i vazhdueshëm Covid-19.

Check Also

Perez i pari në Monako, gafë e pafalshme e Ferrarit në ‘pit stop’

Para ‘pit stop’-it Leklerk ishte i pari, pas tij i katërti. Një gafë e pafalshme …

Evangjeli Veli kampione Europe, 2 medalje ari për Shqipërinë

Evangjeli Veli është shpallur Kampione Europe. Peshëngritësja shqiptare u shpall kampione në stilin e shkëputjes …

Mazhoranca drejt zgjedhjes së Presidentit që dëshiron

Kuvendi e quajti të hënën të ezauruar edhe raundin e tretë të votimit për president, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *