Juventus fiton derbin ndaj Interit po është ende ‘në fije të perit’

Juventusi ka arritur të fitojë derbin ndaj Interit në një ndeshje që prodhoi shumë gola, dy kartona të kuq e jo pak tension.

Ekipi i Andrea Pirlos arriti të shënojë tre herë, një herë më Ronaldon dhe dy herë me Kuadradon ndësa ziklatrit e Kontes shënuan me Lukakun e autogolin e  Kielinit.

Fitorja me fitoren e sotme, bardhezinjë janë ngjitur përkohësisht në vendin e tretë të renditjes, megjithatë rivalët e Milanit e Napolit i luajnë nesër ndeshjet e tyre kanë mundësinë ta nxjerrin Juventusin sërish jashtë zonës Champions.

Java e ardhshme është e fundit në Serinë A dhe Juventusi është në opozita tejet të ndërlikuara që mund ta lënë jashtë Ligës së Kampionëve për herë të parë pas shum vitesh, një goditje e rëndë për klubin.

Check Also

Nuk është dakord me planet e klubit, Conte largohet nga Interi

Inter dhe Antonio Conte do të ndahen. Heshtja e trajnerit, i cili nuk dha intervista …

Skënderbeu i shpëton rënies, Kastrioti në play-out

Në një moment të caktuar të kampionatit, fati i Skënderbeut dukej i shënuar, për ekipin …

Kërcënoi gjyqtarin me fraza të rënda, Igli Tare gjobitet me 5 mijë euro

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, është dënuar deri më 31 maj për të mos …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *