Itali, arrestohet presidenti i klubit të njohur të Serie A

Nuk mbarojnë problemet në Serie A. Ndërkohë që kampionati italian po sheh një “luftë” të bukur ku 4 ekipe po tentojnë fitoren dhe ndahen në 4 pikë, jashtë fushës së blertë skandalet vijojnë njëri pas tjetrit.  Pas problemeve me mbivlerësimin fiktiv në shitblerjen e lojtarëve, që përfshin veçanërisht Juventusin,  tani ka edhe arrestime presidentësh.

Bëhet fjalë për Massimo Ferrero, presidentin e Sampdoria, ekipit të qytetit të Xhenovës, i njohur nga opinioni publik italian për karakterin te tij të veçantë, dhe që “merr flakë” thjeshtësisht.

Check Also

50 trajnerët më të mirë në botë. Tre të parët drejtojnë në Angli, mungon Mourinjo

Është fundviti, kohë bilancesh dhe klasifikimesh. Skuadra më e mirë, sulmuesi më i mirë, mesfushori …

Kalendari i ngjeshur, thirrja e Guardiola-s: Lojtarët të dalin në grevë

Problemi ekziston prej vitesh, por kaosin e krijuar nga Covid-19, situata ka dalë nga kontrolli …

Një shqiptar, mburojë, një maqedonas e godet, Milani bie në “San Siro” nga Napoli

Amir Rrahmani dhe Elif Elmaz ishin protagonistët kryesorë në fitoren 1-0 të Napolit në San …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *