Hysaj, rekord negativ në Serie A, në krye të listës…

Një profesionist i shkëlqyer, por me një mangësi. Elseid Hysaj është në krye të listës së lojtarëve që kanë luajtur ne Serie A dhe nuk kanë shënuar asnjë gol.

Lista është bërë nga “Del Delinquents” dhe Hysaj qëndron me një diferencë të madhe nga vendi i dytë. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptarë ka luajtur deri tani 183 ndeshje në elitën e futbollit italian dhe ende nuk e ka provuar shijen e golit. Në vendin e dytë renditet Nicola Murru, i cili është aktivizuar në 147 ndeshje dhe nuk ka shënuar asnjëherë.

Të paktën me Kombëtaren, Hysaj ka arritur të shënojë një gol, atë ndaj Islandës, vitin e kaluar në “Elbasan Arena”.

Check Also

Tërheqja nga futbolli, Carlos Tevez: Thashetheme dashakeqëse

Rreth dy javë më parë, Carlos Tevez humbi të atit për shkak të infektimit me …

Futbolli kinez ka falimentuar: Si shpenzimet e tepruara zhdukën shumë klube të vendit aziatik

Futbolli kinez ka falimentuar. Shpenzimet e tepruara për transferimet e “yjeve” të futbollit, që spikatnin …

Ravanelli: Morata dhe Dybala, e ardhmja e Juves. Dështim i madh, nëse Conte nuk fiton titullin

Nëse Alvaro Morata kthehet me “zhurmë” falë golit që zhbllokoi ndeshjen kundër Spezia, e njëjta …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *