Gjesti anti-koronavirus që po bën xhiron e botës: ja si takohen Nagelsmann e Mourinho

Red Bull Leipzig ka mposhtur Tottenham 3-0 e është kualifikuar në cerekfinale të Champions League: një rezultat fantastik për teknikun Julkian Nagelsmann, që arriti ti japë një mësim një mjeshtri si Mourinho.

Megjithatë më shumë se fitorja e gjermanëve vëmendjen e ka tërhequr gjesti që kanë bërë dy teknikët në përfundim të ndeshjes.

Sipas rregullores së re të Uefa, për shkak të emergjencës së koronavirus, dy teknikët nuk i kanë dhënë dorën njëri-tjetrit por kanë përplasur brrylat, për të shmangur kontaktin dhe për të evituar infektimin, duke dhënë kështu një shembull për të gjithë.

Check Also

Covid-19, portieri Etrit Berisha shtrohet në spital

Portieri i Shqipërisë, Etrit Berisha është shtruar në spital për shkak të koronavirusit (COVID-19), ndërsa …

Interi fiton në Gjermani dhe shpreson, Reali komplikon llogaritë

Interi ka fituar 2-3 në Gjermani ndaj Borusia Mënshengladbah në xhiron e 5-të të ndeshjeve …

Zemra e Maradonës peshonte dyfish, të tjera dyshime për vdekjen e tij

Prej disa ditësh po punohet për të qartësuar shkaqet e vdekjes së Maradonës, ish-futbollistit të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *