El Clásico e legjendave, në Tel Aviv luhet Barcelona-Real Madrid

Yjet e së kaluarës të Barcelonës dhe Realit të Madridit zbresin në fushë për të kthyer në jetë rivalitetin e vjetër ndërmjet dy klubeve.

Mbrëmjen e sotme, prej orës 19:00 në Tel Aviv do të zhvillohet El Clasico e legjendave. Në radhët e Barcelonës spikasin emra të mëdhenj si braziliani Ronaldinjo apo Deko, ndërsa te madrilenët të pranishëm do të jenë Luis Figo, Roberto Carlos dhe portieri Iker Kasijas.

Në këtë mënyrë, El Clasico e parë e këtij sezoni do të luhet në Izrael, pavarësisht pengesave të krijuara nga pandemia.

Check Also

Hamilton triumfon para 140 mijë tifozëve në Angli, Leclerc “hap krahun” dy xhiro nga fundi

Lewis Hamilton ka triumfuan në Çmimin e Madh të Anglisë në Formula 1 përballë 140 …

Barella në radarët e Liverpool dhe Man.United, të gatshëm të ofrojnë deri në 70 milionë euro

Nicolò Barella ka shkëlqyer me paraqitjet për Italinë në EURO 2020. 24-vjecari, ka arritur të …

Messi gati rinovimin e kontratës me ulje rroge

Nuk kishte asnjë dyshim. Leo Messi dhe Barcelona janë bashkë edhe për plot 5 vite …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *