Barcelona i ofron kontratë të re Lionel Messi

Barcelona i ka ofruar Lionel Messi një kontratë të re, pasi ajo aktuale i përfundon më 30 qershor.

Klubi katalanas nuk ka pritur kështu që të presë rezultatin e audit që Joan Laporta ngriti kur mori detyrë për t’i prezantuar ofertën argjentinasit.

Messi pritet të mos përgjigjet shpejt pasi ende është i shqetësuar për planet e Barcelonës për sezonin e ardhshëm.

Ai aktualisht ndodhet në Argjentinë si pjesë e kombëtares duke u përgatitur për Kupën e Amerikës, që do të jetë një shans për 33-vjeçarin për të ngritur një trofe të madh me vendin e tij.

Messi ka theksuar gjithmonë se kërkon një projekt tërheqës për Barcelonën në mënyrë që të garojë për trofe të rëndësishëm dhe se plani financiar do të jetë në plan të dytë.

Aktualisht, Barcelona rezulton me financa të dobëta pasi klubi sipas raportit të fundit ka 1.1 miliardë euro borxh.

Pritet që të premten, Laporta të dalë në një konferencë për mediat ku do të bëjë të ditur detaje për të ardhmen e Messi.

Check Also

El Clásico e legjendave, në Tel Aviv luhet Barcelona-Real Madrid

Yjet e së kaluarës të Barcelonës dhe Realit të Madridit zbresin në fushë për të …

Hamilton triumfon para 140 mijë tifozëve në Angli, Leclerc “hap krahun” dy xhiro nga fundi

Lewis Hamilton ka triumfuan në Çmimin e Madh të Anglisë në Formula 1 përballë 140 …

Barella në radarët e Liverpool dhe Man.United, të gatshëm të ofrojnë deri në 70 milionë euro

Nicolò Barella ka shkëlqyer me paraqitjet për Italinë në EURO 2020. 24-vjecari, ka arritur të …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *