Barcelona dhe Juventus “trokë”, Mbappe-Haaland drejt Real Madrid

Real Madrid do të firmosë me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland, sepse rivalët e tij, Barcelona dhe Juventus, janë të rrënuar financiarisht.

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, ka pohuar se Real Madridi do të nënshkruajë me Kylian Mbappe dhe Erling Haaland, duke lënë kështu në hije Barcelonën dhe Juventusin.

Yjet e futbollit pritet të jenë në transferim të lirë këtë verë dhe shumë skuadra të Evropës kanë shfaqur interes për ta. Megjithatë, duket se Los Blancos janë i vetmi klub me fuqinë financiare për të nënshkruar me sulmuesit e PSG-së dhe Borussia Dortmundit, pasi skuadrat e tjera, si Barcelona dhe Juventus, janë të rrënuara financiarisht. “Ardhja e Mbappe është gjëja më e mirë që mund t’i ndodhë La Ligës“, u shpreh Tebas.

Real Madrid kërkoi dy herë të nënshkruante me Mbappe në verën e kaluar , por kërkesat u refuzuan nga pronarët e PSG-së. 23-vjeçarit i kanë mbetur vetëm katër muaj nga përfundimi i kontratës së tij aktuale dhe momentalisht është i lirë të diskutojë me klube të tjera në të gjithë Evropën për një transferim të mundshëm.

PSG thuhet se i ka ofruar Mbappes një kontratë mbi 500,000 £ në javë, e cila do ta bënte atë futbollistin më të paguar në planet. Drejtori sportiv i skuadrës, Leonardo, zbuloi verën e kaluar se Mbappe kishte refuzuar ofertën e tyre ndaj ende mbetet e pasigurt e ardhmja e një prej sulmuesve më të mirë në qarkullim.

 

Check Also

Vuan nga tumori, Pelé do të qëndrojë edhe një javë në spital

Pas shtrimit në spital më 13 shkurt, për t’iu nënshtruar seancave të kimioterapisë, Pelé duhet …

Briken Calja merr nga presidenti Meta “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot në një ceremoni të posaçme peshëngritësin Briken Calja dhe …

Real Madrid, Marcelo mund të barazojë rekordin historik

Marcelo mund të barazojë këtë javë një nga rekordet historike të Realit të Madridit. Nëse …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *