Alegri e Raul në garë për stolin e Realit të Madridit

Masimiliano Alegri e Raul Gonzales, janë dy emrat kryesorë në garë për të marrë drejtimin e Realit të Madridit sezonin që vjen.

Megjithatë presidenti Perez nuk ka ngut dhe dhe do marrë gjithë kohën e duhur për të marrë vendimin.

Sipas një pyetësori me tifozët e klubit merengues, ata parapëlqejnë ish-sulmuesin e legjendën madrilene, Raul Gonzales si trajner.

Duhet thënë se atij i mungon përvoja e duhur dhe në klub i druhen një paraqitjeje të ngjashme me Andrea Pirlon te Juventusi. Alegri ka përvojën e duhur për të drejtuar një ekip si Reali i Madridit megjithatë vendimi nuk ka gjasë të merret shpejt, sipas mediave spanjolle.

Check Also

Nuk është dakord me planet e klubit, Conte largohet nga Interi

Inter dhe Antonio Conte do të ndahen. Heshtja e trajnerit, i cili nuk dha intervista …

Skënderbeu i shpëton rënies, Kastrioti në play-out

Në një moment të caktuar të kampionatit, fati i Skënderbeut dukej i shënuar, për ekipin …

Kërcënoi gjyqtarin me fraza të rënda, Igli Tare gjobitet me 5 mijë euro

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare, është dënuar deri më 31 maj për të mos …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *