PD depoziton kërkesën për zëvendësimin e Nokës me Xhaferrin në Komisionin e Sigurisë

Partia Demokratike ka depozituar kërkesën në Kuvend ku parashikon zëvendësimin e Flamur Nokës me Ferdinand Xhaferrin në postin e zëvendëskryetarit të Komisionit për Sigurinë Kombëtare.

Flamur Noka u shkarkua nga funksioni i Nënkryetarit të Komisionit të Sigurisë 3 ditë më parë, pas debateve në mbledhjen e kryesisë së grupit parlamentar të PD-së.

Në arsyen e këtij shkarkimi, kreu demokrat Lulzim Basha, argumentoi “shndërrimin e mbledhjes së Kryesisë së Grupit në laborator të prodhimit të gënjeshtrave për të baltosur Kryetarin dhe Partinë Demokratike, duke sajuar diskutime apo qëndrime, të pathëna dhe të paqena, duke dëmtuar interesin e PD-së dhe duke shfokusuar vëmendjen e betejës së opozitës ndaj të vetmit kundërshtar, që është armiku i Shqipërisë dhe shqiptarëve Edi Rama”.

Check Also

Braçe kundër kandidaturë së Denar Bibës: Kam rezerva për integritetin, ia them kur të jemi ballë për ballë

Deputeti socialist Erion Braçe është shprehur kundër kandidaturës së Denar Bibës në krye të Autoritetit …

U padit nga Grida Duma, SPAK kërkon pafajësinë për Erion Veliajn

Prokuroria e Posaçme kërkon pafajësi për kryebashkiakun Erion Veliaj në procesin ku ai është paditur …

Thellohet përplasja e Metës me Bashën: E kam të filmuar në zyrën time, 13 Tetorin e caktoi ai dhe Bylykbashi

Presidenti Ilir Meta vijon të mbajë të njëjtin qëndrim duke thënë se ka qenë Basha …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *