Integrimi, fondet e rindërtimit dhe vaksina, Rama vizitë pune në Bruksel

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë të hënën një vizitë zyrtare në Bruksel.

Ai do të takohet me presidenten e Komisionit Europian Ursula von der Leyen. Në fokus të bisedimeve do të jetë ecuria e integrimit të Shqipërisë në BE, fondet e rindërtimit por edhe vaksinimi.

Rama paralajmëroi pak ditë më parë se një vend mik do dhuronte një sasi të konsiderueshme dozash të vaksinës antiCOVID, por pa e specifikuar se kush.

Ajo që dihet deri më tash është vetëm axhenda e kryeministrit Rama. Fillimisht në Bruksel dhe më pas në Itali me rastin e 30-vjetorit të eksodit masiv të shqiptarëve.

Check Also

Basha: Të dielën sjellim fitoren më të madhe në historinë e Shqipërisë

Kreu i PD-së Basha ka shkruar para pak çastesh së të dielën opozita do arrijë …

Prokuroria përfundon verifikimin për kandidatin e PD-së në Shkodër, e nxjerr të pastër

Prokuroria ka përfunduar verifikimin e kandidatit të PD-së për zgjedhjet e 25 prillit, Zef Hila. …

Meta thirrje prokurorisë: Hetoni menjëherë skandalin e rëndë të kreut të Kadastrës Artan Lame, audiopërgjim tronditës

Presidenti Meta i ka bërë thirrje prokurorisë që të nisë hetimet pas publikimit të materialit …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *