Basha i drejtohet Ramës: Bëhu gati edhe ti për Foltore

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, iu drejtua kryeministrit Edi Rama në seancë plenare se duhet të bëhet gati edhe ai për Foltore.

“E ka mendjen te dikush tjetër dhe flet për dikë tjetër. (Edi Ramës) Zemra i rreh për ustain që nuk ia ka kaluar kurrë për gjërat e mira, por për të këqijat ia ka kaluar 500 herë. Unë në këtë sallë nuk jam për të qenë dikush tjetër përveç vetes. Sa herë më sheh, të del para vetes ora e rërës. Thuaj langonjve të tu që të vetëpërmbahen kur i drejtohen opozitës së vendit”, deklaroi Basha.

Kreu demokrat theksoi gjithashtu se mund të marrë leksione prindërimi nga kushdo në Shqipëri, përveç Edi Ramës.

“Halli yt është se të ka mbaruar vaji i kandilit dhe këtë ti e di shumë mirë. Nuk ke më me çfarë të merresh dhe e di që nuk ka më dhjamë shqiptarësh për të shtrydhur. Foltorja nuk është halli im, po halli jot. Bëhu gati edhe ti për Foltore”, shtoi Basha.

Check Also

Braçe kundër kandidaturë së Denar Bibës: Kam rezerva për integritetin, ia them kur të jemi ballë për ballë

Deputeti socialist Erion Braçe është shprehur kundër kandidaturës së Denar Bibës në krye të Autoritetit …

U padit nga Grida Duma, SPAK kërkon pafajësinë për Erion Veliajn

Prokuroria e Posaçme kërkon pafajësi për kryebashkiakun Erion Veliaj në procesin ku ai është paditur …

Thellohet përplasja e Metës me Bashën: E kam të filmuar në zyrën time, 13 Tetorin e caktoi ai dhe Bylykbashi

Presidenti Ilir Meta vijon të mbajë të njëjtin qëndrim duke thënë se ka qenë Basha …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *