Balla i përgjigjet PD-së: Pa u vaksinuar të gjithë deputetët nuk ka seanca normale

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Balla, i është përgjigjur kërkesës së PD-së për zhvillimin e një seance normale dhe pa kufizime.

Sipas tij, palët kanë arritur marrëveshjen në Konferencën e Kryetarëve për zhvillimin e seancave të shkurtuara deri në vaksinimin e plotë të të gjithë deputetëve.

“Është rënë dakord që deri në vaksinimin e plotë të të gjithë deputetëve si një rregull i miratuar me konsensus nga konferenca e kryetarëve. Jemi dakordësuar t’i kthehemi plotësisht punës në komisione  dhe t’i shtohet një orë fjalës në parlament. Në Parlamentin Europian, mbi 700 deputetë do kenë një kohë diskutimi katër orë nga 9 e mëngjesit deri në 1 të drekës. Pas përfundimit të vaksinimit mes deputetëve atëherë do i kthehemi normalitetit hap pas hapi.” – tha Balla.

Check Also

“Korrupsioni është kancer”, paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka paralajmëruar hapa shtesë nga SHBA për të luftuar …

Gruaja e ish-deputetit që u ekzekutua nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Dyshimet se vrasja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka mund të ketë ndodhur për shkak të …

Negociatat, pse nuk ndodhin para prillit 2022

Nën shqetësimet e përhapjes së pandemisë, vendet e Bashkimit Europian po diskutojnë pak, ose aspak …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *