Premtimi i Ramës në Parlament: Do çojmë satelitë në orbitë, ‘Albania 1’ e ‘Albania 2’

Kryeministri Rama tha sot se Shqipëria do dërgojë dy satelitë në orbitë.

Teksa ironizoi kreu e PD-së Basha, ai tha në Parlament se përveë dronëve, vendi do ketë dy satelitë në orbitë që do shërbejnë për të kontrolluar territorin, krimet e trafiqet e paligjshme.

“Thatë do blemë dronë. Do çojmë stelit në orbitë. ‘Albania 1’, ‘Albania 2’. Sepse zhvillimi nuk mund të mbesë aty ku pretendoni ju. Ne shohim shumë larg. Po ju them prapë. Dronat po e po, po edhe satelitë. Në mënyrë që kontrolli mbi territorin, trafiqet, krimet të bëhet nga teknologjia. Ju qeshni se të qeshurën e keni program partie.” – tha ndër të tjera Rama.

Check Also

“Korrupsioni është kancer”, paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka paralajmëruar hapa shtesë nga SHBA për të luftuar …

Gruaja e ish-deputetit që u ekzekutua nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Dyshimet se vrasja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka mund të ketë ndodhur për shkak të …

Negociatat, pse nuk ndodhin para prillit 2022

Nën shqetësimet e përhapjes së pandemisë, vendet e Bashkimit Europian po diskutojnë pak, ose aspak …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *