Kryetari i PD, Lulzim Basha, kryetari i PDK, Nard Ndoka, kryetari PR Fatmir Mediu, kryetari i PAA, Agron Duka, kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, duke dale pas nje takimi ne seline blu, ku aleatet kane vendosur te mbeshtesin vendimin e demokrateve per djegien e mandateve parlamentare./r/n/r/nLeader of DP, Lulzim Basha, leader of PDK Nard Ndoka, leader of RP Fatmir Mediu, leader of PAA Agron Duka, leader of PBDNJ Vangjel Dule, leader of LZHK Dashamir Shehi, leaving after a meeting in DP headquarters where they agreed to support the decision of democrats to give up from mandates as lawmakers in Parliament.

Ndoka në Shkodër, Shehi në Tiranë, Basha mbyll marrëveshjen me dy aleatët

Pas arritjes së marrëveshjes me Agron Dukën, Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka mbyllur bisedimet edhe me kryetarin e PDK-së, Nard Ndoka dhe kryetarin e LZHK-së, Dashamir Shehi.

Mësohet se Ndoka do të garojë me siglën e PD-së në listën e qarkut Shkodër, ndërsa Shehi në listën e Tiranës.

Si Shehi edhe Ndoka kanë arritur marrëveshje për një vend të sigurt, ashtu si edhe katër vite më parë. Ndërkohë ka ende bisedime me Fatmir Mediun e PR-së dhe Shpetim Idrizin e PDIU-së.

Një ditë më parë, Lulzim Basha mbylli marrëveshjen me Agron Dukën duke e vendosur në treshen e parë të listës për qarkun Durrës.

Check Also

Basha: Fokusi, energjia e rinovueshme, leva kryesore për hapjen e 110 mijë vendeve të punës

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjatë një takimi me përfaqësues të Shoqatës së Energjisë së …

Deputeti socialist humbet njeriun e shtrenjtë: Oh nëna ime….

Ditë zie në familjen e deputetit socialist Besnik Baraj. Përmes një postimi në Facebook, si …

Disa njerëz në Shqipëri janë të paprekshëm nga Covid-19

Djali i saj pesë vjeçar, dy prindërit e bashkëshortit dhe ai u infektuan të gjithë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *