Kush janë 140 deputët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë që betohen sot

Teksa ka nisur legjislatura e X e Kuvendit të Shqipërisë, pritet që sot të betohen 140 deputetët e rinj të Kuvendit.

Lista e 140 deputetëve që do të hyjnë në parlament nga dita e sotme është e plotë, me emra të rinj dhe të vjetër.

          Qarku Berat

 • PS 5 mandate
 • Hatixhe Konomi
 • Bardhyl Kollçaku
 • Fadil Nasufi
 • Nasip Naço
 • Blendi Klosi
 • PD 2 mandate
 • Tomor Alizoti
 • Kasëm Mahmutaj
 • Qarku Dibër
 • PD 3 mandate
 • Xhelal Mziu
 • Kreshnik çollaku
 • Dhurata Tyli(çupi)
 • PS 2 mandate
 • Lavdrim Krrashi
 • Aurora Mara
 • Qarku Durrës
 • PS 8 mandate
 • Milva Ekonomi
 • Alban Xhelili
 • Jurgis Çyrbja
 • Klodiana Spahiu
 • Ilir Ndraxhi
 • Rrahman Rraja
 • Lefter Koka
 • Edi Rama
 • PD 6 mandate
 • Edi Paloka
 • Agron Duka
 • Merita Bakiu
 • Oerd Bylykbashi
 • Ferdinant Xhaferaj
 • Andia Ulliri
 • Qarku Elbasan
 • PS 8 mandate
 • Evis Kushi
 • Klevis Xhoxhi
 • Besion Ajazi
 • Dasantila Tahiraj
 • Saimir Hasalla
 • Florenc Spaho
 • Luan Duzha
 • Taulant Balla
 • PD 6 mandate
 • Gazment Bardhi
 • Flutura Açka
 • Lefter Gështenja
 • Dashnor Sula
 • Zheni Gjergji
 • Luçiano Boçi
 • Qarku Fier
 • PS 9 mandate
 • Erion Braçe
 • Petro Koçi
 • Lindita Buxheli
 • Baftjar Zeqaj
 • Antoneta Dhima
 • Bujar Çela
 • Ismet Beqiraj
 • Tatiana Piro
 • Gramoz Ruçi (Mirela Pitushi)
 • LSI 1 mandat
 • Monika Kryemadhi
 • PD 6 mandate
 • Enkelejd Alibeaj
 • Eralda Bano(Tase)
 • Saimir Korreshi
 • Luan Baçi
 • Nustret Avdulla
 • Ilda Dhori
 • Qarku Gjirokastër
 • PS 3 mandate
 • Mirela Kumbaro
 • Laert Duraj
 • Bledar Çuçi
 • PD 1 mandat
 • Tritan Shehu
 • Qarku Kukës
 • PS 1 mandat
 • Gerta Duraku
 • PD 2 mandate
 • Flamur Hoxha
 • Isuf Çelaj
 • Qarku Lezhë
 • PS 3 mandate
 • Lindita Nikolla
 • Eduard Ndreca
 • Shpresa Marnoj
 • PD 4 mandate
 • Mark Marku
 • Agron Gjekmarkaj
 • Lindita Metaliaj
 • Kastriot Piroli
 • Qarku Shkodër
 • PD 5 mandate
 • Helidon Bushati
 • Emilja Koliqi
 • Ramadan Likaj
 • Greta Bardeli
 • Zef Hila
 • PS 3 mandate
 • Edona Bilali
 • Paulin Sterkaj
 • Benet Beci
 • PSD 2 mandate
 • Gledis Çeliku
 • Meri Markiçi
 • LSI 1 mandat
 • Agron Çela
 • Qarku Vlorë
 • PS 8 mandate
 • Pranvera Resulaj
 • Anduel Tahiraj
 • Vullnet Sinaj
 • Anila Denaj
 • Niko Kuri
 • Ilir Metaj
 • Damian Gjiknuri
 • Teuta Ramaj
 • PD 4 mandate
 • Bujar Leskaj
 • Ina Zhupa
 • Fation Veizaj
 • Arbi Agalliu
 • Qarku Tiranë
 • PD 15 mandate
 • Lulzim Basha
 • Jorida Tabaku
 • Alfred Rushaj
 • Albana Vokshi
 • Sali Berisha
 • Agron Shehaj
 • Fatmir Mediu
 • Grida Duma
 • Shpëtim Idrizi
 • Belind Këlliçi
 • Vangjel Dule
 • Mesila Doda
 • Dashamir Shehi
 • Flamur Noka
 • Orjola Pampuri
 • PS 18 mandate
 • Luljeta Bozo
 • Najada Çomo
 • Ogerta Manastirliu
 • Arben Ahmetaj
 • Ulsi Manja
 • Etilda Gjonaj
 • Arben Pëllumbi
 • Elisa Spiropali
 • Belinda Balluku
 • Toni Gogu
 • Etjen Xhafaj
 • Ermonela Valikaj
 • Xhemal Qefalia
 • Klotilda Bushka
 • Alqi Bllako
 • Eduard Shalsi
 • Fatmir Xhafaj
 • Orlando Rakipi
 • PSD 1 mandat
 • Gertjan Deda
 • LSI 2 mandate
 • Erisa Xhixho
 • Petrit Vasili
 • Qarku Korçë
 • PS-6 mandate
 • Enslemvera Zake
 • Blerina Gjylameti
 • Ilirian Pendavinji
 • Ilir Topi
 • Olta Xhaçka
 • Niko Peleshi
 • PD-5 mandate
 • Edmond Spaho
 • Sorina Koti
 • Ervin Salianji
 • Bledjon Nallbati
 • Seladin Jakupllari

Check Also

Çdo javë tampon nga mësuesit dhe studentët që refuzojnë vaksinën

Rriten infektimet nga përhpaja e variantit Delta, por kufizimet për qytetarët nuk ndryshojnë. Komiteti i …

Dënimi me 2 vite burg i Llallës, reagon Kim: Askush nuk është mbi ligjin, drejtësia kundër zyrtarëve të korruptuar

Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Posaçme …

Vala e rritjes së çmimeve në vend, nga po vjen dhe sa do të vazhdojë

Vala e rritjes së çmimeve erdhi si cunam në tregjet globale këtë vit, por në …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *