Berisha: Do e shpallim Xhorxh Sorosin ‘non grata’ përgjithmonë në Shqipëri

Ish-kryeministri Berisha ka thënë mbrëmjen e sotme se saspo PD-ja konservatore të vijë në pushtet, miliarderi hungarezo-amerikan Xhorxh Soros do shpallet non grata përgjithnjë në Shqipëri.

Ai e akuzoi Sorosin se ka shkatërruar shtyllën kurrizore të vendit nëpërmjet reformës në drejtësi dhe se është mbështetës i projekteve të Millosheviçit për ndarjen e Kosovës.

“Soros është një monstër, arrmik i egër i demokracisë në Shqipërisë. Është arkitekt i reformës që prek shtyllën kurrizore të vendit, është mbështetës i projekteve të Millosheviçit për ndarjen e Kosovës. Tani i them atij se akti i parë i forcës konservatore që do vijë në pushtët është shpallja e tij non grata përgjithmonë.” – tha Berisha.

Check Also

“Korrupsioni është kancer”, paralajmëron Yuri Kim: SHBA po ndërmerr hapa shtesë

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim ka paralajmëruar hapa shtesë nga SHBA për të luftuar …

Gruaja e ish-deputetit që u ekzekutua nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Dyshimet se vrasja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka mund të ketë ndodhur për shkak të …

Negociatat, pse nuk ndodhin para prillit 2022

Nën shqetësimet e përhapjes së pandemisë, vendet e Bashkimit Europian po diskutojnë pak, ose aspak …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *