Mori në telefon mbi 9 mijë herë urgjencën, arrestohet një person në Spanjë

Një person në Spanjë është arrestuar pasi mori në telefon në mënyrë të përsëritur shërbimet e urgjencës pa pasur ndonjë shqetësim të dukshëm.

Sipas policisë, burri në fjalë mori në telefon urgjencën më shumë se 9 mijë herë. 49-vjeçari nga Oviedo në Spanjën veriperëndimore u arrestua javën e kaluar pas ankesave nga shërbimi 091, i cili përpunon të gjitha telefonatat në Policinë Kombëtare të vendit, njoftoi media vendase të mërkurën.

Një hetim zbuloi se ai kishte thirrur vazhdimisht linjat e urgjencës për më shumë se dy vjet ‘me qëllimin e vetëm të qortimit dhe fyerjes së operatorëve’, tha policia. 3,789 telefonata janë bërë në linjën 091 dhe 4,957 telefonata të tjera në shërbimin e urgjencës 112 thuhet se janë bërë nga karta e tij telefonike gjatë kësaj periudhe.

Operatorët i kishin thënë në mënyrë të përsëritur personit në fjalë të ndalonte bllokimin e linjave të urgjencës të cilat janë të destinuara për njerëzit që kanë nevojë për ndihmë urgjente, sipas raporteve spanjolle. Nëse dënohet ai mund të vuajë deri një vit burg.

Check Also

Vaksina kineze, publikohet studimi në revistën e njohur amerikane

Pas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, vijnë edhe studimet e para perëndimore të vaksinës kineze Sinopharm. …

Shembet rruga në Romë, fundosen dy makina të parkuara

Një gropë rreth gjashtë metra e thellë dhe dymbëdhjetë metra e gjerë u hap sot …

Urdhër arresti për Marilyn Manson

Policia e Nju Hempshire ka gati mandatin e arrestit për këngëtarin Marilyn Manson, në lidhje …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *