Janë urat më të rrezikshme në botë, por edhe më mbresëlënëset

Dikur ishin ura të ngritura në një reliev të vështirë për të siguruar kalimin e pengesave. Sot janë bërë pjesë e guidave dhe atraksioneve të ndryshme turistike.

Në fotogalerinë e mësipërme, CNN Travel rendit disa nga urat më të bukura, por edhe më të rrezikshme në botë, për të gjithë aventurierët e guximshëm.

Check Also

Pse nuk u quajt kurrë mbret? Historia e princit të ndjerë Philip (PROFIL)

Duka i Edinburgut, pa dyshim bashkëshorti më i famshëm në botë, u nda nga jeta …

Shkrirja me shpejtësi e akullnajave në Antarktidë rrezikon rritjen me shpejtësi të nivelit të oqeaneve – Studimi

Shelfet e akullit janë kritike për të mbajtur të ekuilibruar peizazhin tipik të Antarktidës, pasi …

Missi humbet kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *