Itali, nëna me koronavirus lind të voglin e painfektuar në Emilia Romagna

Një grua që rezultonte pozitive me koronavirusin e ri vrasës në Itali ka lindur sot të voglin e shëndetshëm dhe të painfektuar në spitalin e Piacenza.

Gjendjen e tij të shëndetshme e komunikoi komunikoi kreu i shëndetit publik të rajonit Emilia-Romagna, Sergio Venturi, në një konferencë shtypi.

Mes te tjarash ai tha: “Janë në total 47 për mometin, të infektuarit në Emilia-Romagna. Nga këto 28 gjenden në Piacenza, 8 në Modena, 8 në Parma e 3 në Rimini.

Tre prej të infektuarve gjenden në terapi intensive ndërsa shumica gjenden në shtëpitë e tyre. Kemi rreth 20 raste të shtuara nga dje”.

Ndërkohë në të gjithë Italinë janë tashmë 374 raste të infektuarish dhe 12 të vdekur. viktima e fundit është një burrë 69 vjeçar në Lodi të Emiglia Romagna.

Check Also

Punonjësi i morgut nxjerr foto me trupin e pajetë të Maradonës, merren masa ndaj tij

Teksa e gjithë Argjentina po vajton legjendën e futbollit, Diego Maradona, punonjësi i një agjencie …

Kina lëshon një anije kozmike robotike në Hënë, synimi: Nga e ka origjinën?

Kina njoftoi të martën se kishte nisur me sukses një anije kozmike robotike për të …

Një kalë që shikon garat me kuaj…

Në Britani mund dhe të shikosh një 3-vjeçar që ndjek garat me kuaj në shtëpi, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *