Erdogan njofton hapjen e Famagustës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka paralajmëruar së fundmi hapjen e pjesshme të qytetit të Famagustës që është seksioni bregdetar i qytetit të rrethuar të Varoshës.

Njoftimi është bërë gjatë vizitës së Erdogan në Qipro, ku është takuar me liderin e qipriotëve turq, Ersin Tatar dhe ai përkon me përvjetorin e pushtimit të Qipros nga Turqia më 1874.

Të gjithë këta mbajnë fjalime për Qipron. Ne do t’i dëgjojmë ata, por nuk do të pyesim se çfarë thonë. Ne do të bëjmë atë duhet të bëjmë

ka thënë Erdogan.

Sipas tij, zgjidhja e dy shteteve është e vetmja e pranueshme, një propozim që refuzohet nga Bashkimi Europian.

Check Also

Meshkujt që shohin shpesh porno kanë më shumë gjasa të kenë probleme me ereksionin – Studimi

Studiuesit kanë zbuluar një lidhje midis shikimit të pornografisë dhe problemeve erektile te meshkujt, me …

“Twitter” pezullon kongresisten republikane pas postimeve të saj kundër vaksinave

“Twitter”-i ka pezulluar përkohësisht ligjvënësen republikane Marjorie Taylor Greene, për postimin e informacioneve të rreme …

Ligji në Norvegji, të detyruar të tregoni nëse përdorni photoshop në fotografi

Në “epokën kardashian” ku mania për perfeksion është rritur ndjeshëm, në pamundësi për të pasur …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *