Edhe ambasadorja amerikane Yuri Kim në Kishën e Laçit

12 dhe 13 qershori shënon festën e Shna Ndout, ku mijëra njerëz i drejtohen Kishës së Laçit në shenjë sakrifice, falënderimi dhe lutjeje për t’ju plotësuar dëshirat.

Mes mijëra personave këtë herë ishte e pranishme edhe ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, e cila e bëri të ditur këtë me anë të një postimi në rrjetet sociale.

“Si mijëra njerëz në Shqipëri, vizitova Kishën e Shna Ndout në Laç këtë mbrëmje për të thënë një lutje të veçantë. Kur isha duke u rritur në Guam, shkova në Shkollën Shën Anthony. Unë kurrë nuk mund ta imagjinoja se një ditë se do ta gjeja Anthony of Padova në Shqipëri. Shën Anthony na ndihmoftë të gjejmë atë që ka humbur. Ju ndihmoftë”, shkroi Yuri Kim.

Check Also

Erdogan njofton hapjen e Famagustës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka paralajmëruar së fundmi hapjen e pjesshme të qytetit të …

Ligji në Norvegji, të detyruar të tregoni nëse përdorni photoshop në fotografi

Në “epokën kardashian” ku mania për perfeksion është rritur ndjeshëm, në pamundësi për të pasur …

WhatsApp do të lejojë përdoruesit të dërgojnë mesazhe edhe nëse s’e kanë telefonin

WhatsApp po teston një veçori të re që do t’i lejojë njerëzit të dërgojnë mesazhe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *