Braziliani që “s’pranon” të vdesë: si u mbijetoi dy aksidenteve

Pesë vjet më parë, bota u godit nga një aksident i tmerrshëm, ai ku ekipi brazilin Chapecoense pothuajse u shua në rrëzimin e avionit me të cilin fluturonin.

Në total prej 71 personash vdiqën, dhe për ca mrekulli, gjashtë prej tyre i mbijetuan aksidentit.

Ndër të mbijetuarit është Edwin Tumiri, i cili u shërua pas disa vitesh dhe filloi një jetë normale.

Por disa ditë më parë ai pati një tjetër aksident të tmerrshëm. Ai po udhëtuar me autobus kur ra në një humnerë të thellë 150 metra dhe mbijetoi përsëri.

Ishte një aksident ku u shuan 21 vetë dhe 13 mbijetuan.

“Unë dola nga autobusi duke u zvarritur. Pashë gjurin tim të lënduar, u ula dhe mendova, përsëri, nuk mund ta besoj. Ndihem vërtet i bekuar,” tha Edwin.

Check Also

Pse nuk u quajt kurrë mbret? Historia e princit të ndjerë Philip (PROFIL)

Duka i Edinburgut, pa dyshim bashkëshorti më i famshëm në botë, u nda nga jeta …

Shkrirja me shpejtësi e akullnajave në Antarktidë rrezikon rritjen me shpejtësi të nivelit të oqeaneve – Studimi

Shelfet e akullit janë kritike për të mbajtur të ekuilibruar peizazhin tipik të Antarktidës, pasi …

Missi humbet kurorën pasi bëri “twerk” në TikTok

25-vjeçarja që u shpall Miss në Papua Guinea e Re, humbi titullin e saj pasi …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *