Sport

“Dua të punoj në Japoni” – Gjendet shënimi i peshëngritësit nga Uganda që u arratis nga Olimpiada

Zyrtarët vendas kanë pohuar se një peshëngritës nga Uganda është zhdukur nga kampi stërvitor olimpik i vendit të tij në Tokio, thuhet se ka lënë pas një shënim ku thuhet se ai ka shkuar në kërkim të punës – në qytetin Nagoya. Autoritetet vazhduan vëzhgimin për Julius Ssekitoleko, 20 vjeç, …

Read More »

Ideja e super shkëmbimit, Dybala te Barcelona dhe Griezmann te Juventusi

Antoine Griezmann te Juventusi dhe Paulo Dybala te Barcelona. Kjo është hipoteza e super shkëmbimit ndërmjet dy klubeve, e publikuar nga mediat franceze. Sipas “L’Equipe”, katalanasit synojnë të largojnë me patjetër sulmuesin kampion bote, i cili nuk ka arritur të përshtatet si duhet në “Camp Nou”. Për më tepër, me …

Read More »

Barella në radarët e Liverpool dhe Man.United, të gatshëm të ofrojnë deri në 70 milionë euro

Nicolò Barella ka shkëlqyer me paraqitjet për Italinë në EURO 2020. 24-vjecari, ka arritur të zgjojë interesimin e klubeve të mëdha, Liverpool dhe Manchester United.  Sipas “Tuttomercatoweb”, ata janë të gatshëm të ofrojnë deri në 70 milionë euro për yllin e Interit. Interi e bleu atë për 44.5 milionë euro …

Read More »

Dënohet gjuha raciste e përdorur ndaj tre futbollistëve të Anglisë

Pas ndeshjes së mbrëmshme ku Anglia humbi trofeun e Euro 2020, disa tifozë kanë shpërthyer me komente raciste ndaj tre lojtarëve të kombëtares Jadon Sancho, Marcos Rashford dhe Bukayo Saka të cilët humbën penalltitë. Trajneri i Anglisë Gareth Southgate i cilësoi komentet të pafalshme, ndërsa përgëzoi futbollistët duke thënë se zhvilluan një …

Read More »