Sport

Luhet në Rusi, UEFA gati të ndryshojë finalen e Champions League

Pas tensioneve ushtarake të krijuara ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës, UEFA po shqyrton mundësinë që të ndryshojë qytetin organizator të finales së Champions League, e programuar të zhvillohet më 29 maj në Shën Petersburg. Lajmi është bërë i ditur nga mediat angleze, sipas të cilave Wembley është një prej alternativave, për …

Read More »

Vuan nga tumori, Pelé do të qëndrojë edhe një javë në spital

Pas shtrimit në spital më 13 shkurt, për t’iu nënshtruar seancave të kimioterapisë, Pelé duhet të qëndrojë në institucionin shëndetësor më tepër nga sa parashikohej. Zyrtarët e spitalit në Sao Paolo njoftuan se legjenda 81-vjeçare, duhet të qëndrojë edhe për një tjetër javë nën kujdesin e mjekëve. Pelé vuan nga …

Read More »

Briken Calja merr nga presidenti Meta “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot në një ceremoni të posaçme peshëngritësin Briken Calja dhe trajnerin Gerald Toska për rezultatet tyre të shkëlqyera, të kulmuara me shpalljen e Caljes si kampion bote në kampionatin e Peshëngritjes në Uzbekistan, duke ngritur peshën 156 kg. Calja u dekorua me Dekoratën e Flamurit …

Read More »

50 trajnerët më të mirë në botë. Tre të parët drejtojnë në Angli, mungon Mourinjo

Është fundviti, kohë bilancesh dhe klasifikimesh. Skuadra më e mirë, sulmuesi më i mirë, mesfushori më i mirë dhe kështu me radhë. Mes klasifikimeve të ndryshme është edhe ai i prestigjiozes angleze “FourFourTwo”, që gjithmonë ngre diskutime. Pep Guardiola Edhe për vitin 2021 po ndodh kështu me klasifikimin e trajnerëve …

Read More »