Politike

Basha nga Kamza: Audiopërgjimi i Artan Lames fytyra e vërtetë e qeverisë Rama, u merr votat qytetarëve duke i mashtruar

Skandal e ka cilësuar kreu i PD-së Basha audiopërgjimin e publikuar ditën e sotme ku shfaqej kreu i Kadastrës, Artan Lame. Gjatë fjalës së tij në Kamëz, kryedemokrati tha se Artan Lame me porosi të kryeministrit Rama udhëëzoi punonjësit që t’u premtojnë legalizimin qytetarëve duke i mashtruar. Basha tha se …

Read More »

Artan Lame përgënjeshtron audiopërgjimin: Është i vitit 2017, unë di ta trajtoj problemin e legalizimeve politikisht, teknikisht e historikisht

Kreu i Kadastrës Artan Lame ka përgënjeshtruar audiopërgjimin e publikuar ditën e sotme nga gazetari Artan Hoxha. Ai ka thënë se bëhet fjalë për një diskutim të vitit 2017 lidhur me problematikat e legalizimit ndërsa shton së diskutimi ka ndodhur pas zgjedhjeve të vitit 2017. Lame shton se shifrat e …

Read More »

Veliajt i del emri në Databazën e të dhënave të grabitura për 910 mijë vetë

Një shpërthim anormal nervash nga Erion Veliaj ra në sy menjëherë pasi Lapsi.al denoncoi grabitjen e të dhënave personale për 910 mijë banorë të Tiranës, monitorimin e tyre dhe presionet për votën nga patronazhistët e Partisë Socialiste. Veliaj pranonte ekzistencën e një Databaze në selinë e PS, por ai mohoi …

Read More »

Meta thirrje prokurorisë: Hetoni menjëherë skandalin e rëndë të kreut të Kadastrës Artan Lame, audiopërgjim tronditës

Presidenti Meta i ka bërë thirrje prokurorisë që të nisë hetimet pas publikimit të materialit audio ku kreu i Kadastrës, Artan Lame, porosit punonjësit që të mashtrojnë rreth 100 mijë qytetarë për legalizimet. Kreu i shtetit shkruan se audiopërgjimi është tronditës dhe tregon se zyrat e shtetit janë kthyer në …

Read More »

Mediat greke: Truku i Ramës me karantinën 14-ditore, po dekurajon shqiptarët të udhëtojnë për votimet

Ndërsa raportojnë lajmin për karantinën 14-ditore të vendosur ditën e djeshme nga Komiteti Teknik i Ekspertëve për personat që vijnë nga Greqia në Shqipëri, mediet greke e quajnë këtë një “truk” zgjedhor të përdorur nga kryeministri Edi Rama. Gazeta “Protothema” shkruan: “Një javë para zgjedhjeve thelbësore parlamentare në Shqipëri, qeveria …

Read More »

Rama pas videos së Jonuzit për ngjarjen në Kavajë: Autori është militant i PD-së, Lulzim bëhu burrë e ndahu nga Iliri e Saliu

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas dëshmisë së Ndriçim Jonuzit nga arratia, për plagosjen e sekretarit të PD-së në Kavajë, Bledar Okshtuni. Ngjarje që ndodhi një ditë më parë. Rama shkruan në një postim në “Twitter” se autori, Ndriçim Jonuzi (Tahiri), nuk ka asnjë lidhje me Partinsë Socialiste, përkundrazi është …

Read More »

Firmoset marrëveshja, ministrja Balluku: Aeroporti i Vlorës kushton 104 milionë euro, punimet nisin për 14 muaj

Sapo u nënshkrua në këto momente kontrata me konscorciumin fitues për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Vlorës. Ministrja e Infrastrukturës dhe e Energjisë, Belinda Balluku tha se punimet do të nisin brenda 14 muajsh dhe aeroporti do të kushtojë 104 milionë euro. Ajo tha se përfitimet e këtij aeroporti do …

Read More »

“Keni shumë në dorë, shfaquni të qetë”- Celibashi pas incidentit në Kavajë thirrje Metës, Ramës e Bashës

Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi, ka konfirmuar në një konferencë me gazetarët, se sot mbërrijnë në vend fletët e votimit edhe për 2 qarqet që kishin mbetur. Celibashi paralajmëroi komisionerët, që do të angazhohen në procesin zgjedhor, se do të përballen me sanksione të rënda.  “Komisionerë, të cilët do të …

Read More »