Kryesore

Sipërmarrësi italian zhduket në Shqipëri, gruaja: Nuk e di a kishte konflikt me ndonjë

Mediat italiane kanë publikuar detaje të reja për zhdukjen në Shqipëri të sipërmarrësit Davide Pecorelli, pronar i disa bizneseve në fushën e estetikës dhe ish-arbitër në Arezzo. Sipas medias italiane, “La Nazione” për 45-vjeçarin nuk dihet më asgjë që prej 6 janarit, kur mori një makinë me qira në Tiranë, …

Read More »

Shqiptarët festuan në shtëpi Vitin e Ri. Agjencitë turistike vazhdojnë të vuajnë goditjen

Shqiptarët, ashtu si shumica e qytetarëve të botës nuk kanë mundur të udhëtojnë për festat e fundvitit, me gjithë dëshirën e madhe për të zhveshur petkun e mërzitisë dhe ankthit që veshi 2020-ta. Të dhënat krahasuese që ofrojnë agjencitë dhe operatorët turistikë tregojnë lëizjet e shqiptarëve jashtë për festat e …

Read More »

Zyrtarizojnë koalicionin. Kurti për Kryeministër, Osmani Presidente

Albin Kurti dhe Vjosa Osmani njoftuan arritjen e marrëveshjes së koalicionit, jo vetëm parazgjedhor. Kreu i Vetëvendosjes dhe Presidentja në Detyrë e Kosovës dolën para mediave për të shpjeguar dakordësinë. Osmani ja la nderin e njoftimit të shkurtër të asaj që është arritur Albin Kurtit, duke iu drejtuar edhe me …

Read More »