Aktualitet

Koçi në SPAK: Bota e krimit në Fier, lidhje të konsoliduar me politikën, zyrtarëve u dhëmbi deklarata ime

Ish-zv.Ministri i Mbrojtjes, aktualisht kryetar i emëruar i PS-së për Fierin, Petro Koçi, dëshmoi për rreth një orë në SPAK lidhur me akuzat publike të tij, se njerëz të drogës kanë përfituar tendera publike në Fier. I veshur “casual” dhe pa asnjë dosje në dorë, Koçi doli nga dyert e …

Read More »

Koronavirusi në Shqipëri: Asnjë humbje jete, 2760 testime, 16 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit nga 2760 testime të kryera, janë konfirmuar 16 raste të reja, ndërsa janë edhe 13 persona të shëruar. Ndërkohë, nuk është shënuar asnjë humbje jete nga koronavirusi në Shqipëri. Aktualisht janë 283 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. …

Read More »

Si po përgjohen nga SPAK rastet e dyshuara? 2576 CD dhe mbi 7 mijë DVD për t’u zbardhur, zyrtari i lartë tregon detajet

Korriku ishte padyshim një moment show force e SPAK që tregoi se po bëhet gati për të nisur arrestimet, bazuar në prova që prodhohen nga përgjimet që prej pesë muajsh janë zhvendosur nga Prokuroria e Përgjithshme ku u mbajtën provizorisht në zyrat e SPAK. Të dhënat jo zyrtare tregojnë se …

Read More »

Dionis Biba, personazh i njohur i rrjeteve sociale, u kap brenda shtëpisë së barit, dënohet me 15 muaj në Angli

Dionis Biba është një personazh i njohur i rrjeteve sociale pasi përmes videove në Instagram dhe Youtube ai tallej me personazhe publike. Biba 20 vjeç, pas disa vitesh qëndrimi në Francë, dy vite më parë shkoi në Angli. Në fotot e publikuara në Instagram ai shfaqej me makina të shtrenjta …

Read More »

Të dhënat për koronavirusin, varianti “Delta” pushton Europën

Tashmë konfirmohet zyrtarisht se varianti “Delta” i koronavirusit apo i njohur ndryshe si variant indian është ai që dominon në kontinentin europian. Në një njoftim të përbashkët të Qendrës Europiane për Parandalimin e Sëmundjeve dhe OBSH, konfirmojnë se shumica e rasteve të reja të infektimeve me koronavirus në Europë janë …

Read More »

Njihet si “prokurori i besuar i amerikanëve”, Adnan Xholi kalon në SPAK

Adnan Xholi iu bashkua sot trupës aktuale të prokurorëve specialë të SPAK, pasi Këshilli i Lartë i Prokurorisë votoi me votë unanime të të gjithë anëtarëve të pranishëm. Bashkë me Xholin, trupa u shtua sot me prokuroren Bejko, e cila është më familjare për anëtarët e KLP-së, pasi ka aplikuar …

Read More »

Raporti i KLSH: Në treg 45 ton djathë pice dhe gjalpë fals nga Polonia, AKU nuk i dëgjon denoncimet

Drejtoria Rajonale e AKU jo vetëm që e favorizonte një kompani importi të sillte ushqime false nga Polonia, por edhe e garantonte t’i shiste në tregun shqiptar pa u shqetësuar. Djathë pice fals me etiketën Le Guedete dhe Friendship Butler, që vetëm gjalp nuk ishte. Dhe u shitën të paktën …

Read More »

Skandali i tenderit të uniformave të policisë, dalin detaje të reja nga rrëfimet e personave nën arrest

Mediat kanë zbuluar detaje të reja rreth dosjes së skandalit të uniformave të policisë. Teksa të 9 të dyshuarit Edlira Naqellari, Flutura Cekrezi, Anisa Bogdani, Ani Omuri, Kreshnik Bejkaj, Klevis Hasani, Fatmir Demneri, Gëzim Mingaj dhe Mariglen Buzali i janë drejtuar Gjyaktës së Apelit dhe kërkojnë lehtësim të masave të …

Read More »

“Lushnjari i Kolumbisë” e “Lushnjari i Tiranës” që mbrohet nga RENEA

Nga Elton Qyno Që prej ditës së djeshme mediat online dhe ajo televizive, u çanë duke raportuar për një Shqiptar me nofkën “Jimmy, i etiketuar si koka i një grupi kriminal, që trafikonte Kokainë nga Kolumbia në drejtim të Amerikës dhe Europës. Kush e kush të nxirte detaje ekskluzive nga …

Read More »

Dosja e Saimir Tahirit u hodh gabimisht në short! Gjykata e Lartë: Do vijojë seancën me Ilir Pandën, u përfshi gabimisht në rishortim

Dosja penale në ngarkim të ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri do të vazhdojë procesin gjyqësor me kryesues të seancës Ilir Panda relator e Sokol Sadushi dhe Ervin Pupe. Kjo dosje është hedhur gabimisht në short së bashku me 42 çështje të tjera pasi në bazë të ndryshimeve të reja ligjore, …

Read More »