Pensilvania shpall Joe Biden fitues të zgjedhjeve presidenciale

Joe Biden është çertifikuar si fituesi i zgjedhjeve presidenciale në Pensilvani, pas tre javëve të numërimit të votave dhe një varg çështjesh të dështuara ligjore nga Presidenti Donald Trump,njoftuan zyrtarët e shtetit të martën.

“Departamenti i Shtetit i Pensilvanisë çertifikoi rezultatet e zgjedhjeve të 3 nëntorit në Pensilvani për president dhe zëvendës president të Shteteve të Bashkuara”, shkroi në Twitter guvernatori Tom Wolf.

Rezultatet nxorrën Biden-Harris me 3,46 milionë vota dhe Trump-Pence me 3,38 milionë vota.

Check Also

Meksika porosit 24 milionë doza të vaksinës ruse kundër covid, Sputnik V

Meksika mund të porosisë vaksinën kundër Covid-19 të prodhuar në Rusi, Sputnik V. Argjentina është …

Agjencia Europiane e Barnave jep alarmin: Disa nga të dhënat e vaksinave Covid-19 kanë rrjedhur në internet

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) të martën tha se disa dokumente në lidhje me ilaçet …

Trump: Twitter komandohet nga radikalët e majtë

Pas Facebook dhe Instagram, Trump i mbyllet edhe llogaria në Twitter. Vendimi u mor përgjithmonë …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *