Organizoi arratisjen e bashkëshortit, arrestohet gruaja e “El Chapo”

Gruaja e narkotrafikantit të njohur meksikan, Joaquin “El Chapo” Guzman, është arrestuar në aeroportin e Uashingtonit nën akuzën se është e përfshirë në trafikun e drogës dhe se organizoi arratisjen e bashkëshortit të saj nga burgu meksikan në vitin 2015.

31-vjeçarja Emma Coronel Aispuro, me shtetësi meksikane dhe amerikane duhet të përballet tashmë me një gjykatës federal.

Bashkëshorti i saj, themelues i kartelit të Sinaloa është duke vuajtur një dënim të përjetshëm në një burg të sigurisë maksimale në Shtetet e Bashkuara.

Check Also

Shtëpia e Bardhë: Administrata Biden do rritë numrin e refugjatëve

Presidenti i SHBA-së Joe Biden do të rrisë numrin e refugjatëve që do të lejohen …

Pentagoni pohon videon e gjashtë UFO-ve që fluturuan mbi anijet luftarake në vitin 2019: S’e dimë çfarë ishin

Pentagoni ka konfirmuar se një sërë imazhesh dhe videosh që tregojnë objekte të paidentifikuara fluturuese …

Gafa e Senatores amerikane, uron Rezervën e Forcave Ajrore me një foto të avionëve rusë

Senatorja Cindy Hyde-Smith fshiu një gabim të turpshëm, pasi përdoruesit e Tëitter vunë në dukje …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *