“Nuk mund të marr frymë”, pezullohen 4 policë në Kaliforni

4 agjentë policie në Kaliforni u pezulluan nga detyra pasi u filmuan ndërsa dhunonin ashpër një adoleshent, i cili dyshohej për disa vjedhje në Los Angeles.

Në video shfaqen efektivët e veshur civilë që qëllojnë të riunë dhe një tjetër i veshur me uniformë që e gjuan me shkelm në fytyrë.

Sipas mediave amerikane, adoleshenti përsëriste pa pushim fjalët “nuk po marr dot frymë” të njëjtat që thoshte George Floyd përpara se të humbte jetën.

Check Also

Franca goditet nga vala e katërt e virusit, rriten me 150% të infektuarit

“Franca është goditur nga vala e katërt e infeksionit nga koronavirusi që këtë herë është …

Britania nuk njeh çertifikatën evropiane të vaksinimit

Britania hoqi të hënën masat e fundit antiCovid, në atë që u quajt “dita e …

Tragjedi në Gjermani, përmbytjet shkaktojnë mbi 80 viktima, 1300 të zhdukur

Është një tragjedi e rëndë. Mbi 80 persona kanë humbur jetën në përmbytjet e mëdha …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *