Liberalët festojnë vdekjen e mbështetësit më të madh të Donald Trump, manjatit të kazinosë Sheldon Adelson

Donatori kryesor republikan Sheldon Adelson ka ndërruar jetë në moshën 87 vjeç, sipas gruas së tij, lajm që u festua shpejt nga liberalët.

Që nga viti 2019, Adelson kpo trajtohej për limfomën jo-Hodgkin, por ai vazhdoi të kryesonte perandorinë e tij të kazinosë, ‘Las Vegas Sands’.

“Sheldon ishte dashuria e jetës sime. Ai ishte partneri im në romancë, filantropi, aktivizëm politik dhe ndërmarrje. Ai ishte shoku im i shpirtit.” – shkroi gruaja e tij Miriam në një njoftim për shtyp të martën.

Adelson dhe gruaja e tij ishin dy nga mbështetësit më të mëdhenj të Partisë Republikane.

Ata ishin të njohur gjithashtu për dhënien e dhjetëra miliona deollarëve fushatave të presidentit Donald Trump, duke dhuruar 75 milionë dollarë në zgjedhjet e fundit presidenciale.

Ishte kjo mbështetje e kauzave konservatore që i detyroi liberalët në rrjetet sociale që të festojnë vdekjen e Adelson.

 

Check Also

Agjencia Europiane e Barnave jep alarmin: Disa nga të dhënat e vaksinave Covid-19 kanë rrjedhur në internet

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) të martën tha se disa dokumente në lidhje me ilaçet …

Trump: Twitter komandohet nga radikalët e majtë

Pas Facebook dhe Instagram, Trump i mbyllet edhe llogaria në Twitter. Vendimi u mor përgjithmonë …

Demokratët kërkojnë që Trumpit t’i merren kodet bërthamore

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve të SHBA-së, Nancy Pelosi ka biseduar me Shefin e Forcave …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *