Vetingu i politikanëve, Berisha nga Berati: Basha, skllav i Ramës që propozon SPAK-un të vendosë për deputetët

Në foltoren e radhës në Berat, ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar edhe propozimin e demokratëve për vetingun e politikanëve. Ai e akuzon Bashën si skllav të kryeministrit që propozon SPAK-un, sipas tij të Edi Ramës për të vendosur mbi mandatet e deputetëve. “Në 30 vite histori legjislacioni në këtë vend …

Read More »

Super operacion në Stamboll/ Shërbimi sekret turk arrestoi 15 agjentë të MOSSAD-it

Shërbimi sekret turk MIT dhe policia ka kryer një operacion të madh kundër një grupi personash, të cilësuar prej tyre si spiunë të Izraelit. “Hurriyet” bën me dije se grupi, i dyshuar se punonte për MOSSAD-in izraelit, ishte ndjekur prej një viti nga shërbimi sekret turk gjatë aktivitetit të tyre …

Read More »

Plan për të sulmuar Vis Martinaj, një shef në Policinë e Shtetit jepte informacion te “Doqja” e vëllezërit Duka

Sigurimi i informacioneve për lëvizjet jashtë shtetit të Ervis Martinaj dhe kalimin e tyre tek klani i vlonjatëve të drejtuar nga Fatmir Hyseni alias “Doqja” dhe dy vëllezërit Erlis e Leonard Duka në Tiranë, ka çuar në marrjen të pandehur të një specialisti IT-e në Policinë e Shtetit, punonjësen e …

Read More »

Rama ‘vodhi’ idenë e Erdogan/ Ku do i gjejë KM shqiptar 1 miliardë dollarë për 2 satelitët?!

“Qeshni, qeshni ju, po do e shikoni”, me këto fjalë iu drejtua kryeministri Edi Rama pyetjeve me doza ironie të gazetarëve lidhur me satelitët “Albania 1” dhe “Albania 2” që sipas kreut të qeverisë do të përmirësojnë luftën kundër krimit. Ideja për herë të parë u hodh nga Rama në …

Read More »

Inceneratori, LSI çon në SPAK Lefter Kokën, deputetin e PS dhe kryebashkiakun e Fierit

LSI ka dorëzuar tre kallëzime në SPAK për ish-drejtuesit e Ministrisë së Mjedisit në lidhje inceneratorin e Fierit. Ish-ministri Lefter Koka, njëkohësisht ka qenë një ndër deputetët më të fuqishëm të kësaj partie, si edhe ish-Sekretari i Përgjithshëm i kësaj ministrie, Alqi Bllako si edhe kryebashkiaku i Fierit, Armando Subashi …

Read More »

Raporti i KLSH: Astrit Hado drejtori i ISSH shkakon dëm ekonomik 172 milion lekë në buxhetin e shtetit

Raporti nga Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka zbuluar se janë shkaktuar -172 milion lekë dëm në buxhetin e shtetit për vitin 2019 në institucionin e Institutit të Sigurimeve Shoqërore. Në raportin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, janë përmbledhur rezultatet e të gjitha auditiveve të kryera nga Kontrolli i …

Read More »

Ish-kryeministri italian nën akuzë për financime të paligjshme dhe korrupsion

Zyra e Prokurorit Publik të Firences mbylli një hetim për fondacionin “Open”. 11 persona dhe 4 kompani janë vënë në shënjestër dosjen e të akuzuarve. Midis të të akuzuarve është edhe ish-kryeministri Matteo Renzi. Sipas aktakuzës, midis viteve 2014 dhe 2018, Renzi dhe 2 bashkëpunëtorë të tij kanë marrë nga …

Read More »

Rusët, një histori me spiunazh? Çfarë dimë deri tani për vdekjen e 4 turistëve në Qerret

Prej të premtes, hetuesit më të lartë në vend janë rikthyer disa herë në resortin “Gloria” për të këqyrur dhe administruar prova e për të rivlerësuar vendngjarjen, ku u gjetën të vdekur katër rusët: Sergeiu Burenkov, i lindur më datë 21 korrik 1961, Natalia Burenkova lindur më 14 prill 1963, …

Read More »