Zbulohet një laborator droge në Durrës, disa të arrestuar

Zbulohet një laborator droge në Durrës. Burime bëjnë me dije për ABC se në Shën Vlash të Durrësit është gjetur një banesë e përshtatur për kultivimin e lëndës narkotike të hashashit.

Gjatë operacionit të uniformave blu janë vënë në pranga disa persona.

Operacioni është ende në zhvillim e sipër ndërsa deri më tani nuk bëhen të ditura më shumë detaje.

Ndërkohë nuk ka ende një njoftim zyrtar nga policia e Durrësit.

Check Also

Të ardhurat tatimore, KLSH: VIP-at performancë jo të mirë, Tirana, Durrësi e Vlora dobët me kontributet

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka marrë në auditim Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve …

Shkatërrimi i rafinerisë së Ballshit i lë punëtorët duarbosh

Dhjetë mijë euro nuk janë pak para që pensionisti 65-vjeçar, Robert Astani të mund t’i …

“Ka kontaminuar zonën me mbetje të rrezikshme” – IKMT i vë gjobë 2 milionë lekë “Bankers Petrolium” dhe i pezullon aktivitetin

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka gjobitur me 2 milionë lekë të reja …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *