Rama nxjerr grafikun e vaksinimit ku Shqipëria kryeson në rajon: Dalim nga tuneli i pandemisë më shpejt së të tjerë në Europë

Kryeministri Rama ka publikuar grafikun e vaksinimit në Ballkan ku Shqipëria kryeson listën.

Ai shkruan se është krenar për këtë gjë dhe se është nder i madh që të drejtojë luftën ndaj pandemisë.

Në postimin e tij Rama shton se shumë shpejt vendi do dalë nga tuneli i pandemisë më shpejt se shumë vende europiane.

“Krenar për Shqipërinë. Nuk ka nder më të madh për mua se udhëheqja e kësaj lufte për ju e me ju dhe nxjerrja së afërmi e Shqipërisë përtej tunelit të pandemisë, më shpejt se shumë të tjerë në Europën ku jetojmë”, shkruan Rama në Facebook.

Check Also

BB: Në Shqipëri 35% e punonjësve fitojnë më shumë se sa deklarojnë

Informaliteti i punës është një fenomen i përhapur në vendet e Ballkanit Perëndimor. Por Shqipëria …

Kush është Endri Mustafa i gjetur i vrarë sot në Shkodër, lidhja me vëllezërit Bilali

Personi i gjetur i pajetë në zonën e Livadheve në Shkodër është Endri Mustafa, një …

Gjendet i vrarë me armë zjarri një person

Një person raportohet të jetë vrarë me armë zjarri këtë të hënë në Shkodër. Burime …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *