Ish-deputetja e PS emërohet Drejtoreshë e Spitalit të Traumës

Edlira Bode, ish-deputetja e PS, është emëruar Drejtoreshë e Spitalit të Traumës. Bode zëvendëson Arben Zenelin.

Ky i fundit do të jetë shef i një pavijoni në Spitalin e Traumës në Tiranë.

Kujtojmë se Bode gjatë viteve 2017 – 2021 ka mbajtur mandatin e deputetes në Kuvendin e Shqipërisë për Qarkun e Korçës, si anëtare e Komisionit për Punën, Çështjet Sociale dhe Shëndetësinë, periudhë gjatë së cilës ka qenë mbështetëse dhe promovuese e një sërë ligjesh të lidhura me shëndetin, profesionet mjekësore dhe mbrojtjen sociale.

Check Also

Gruaja e ish-deputetit që u ekzekutua nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Dyshimet se vrasja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka mund të ketë ndodhur për shkak të …

Zbulohet një laborator droge në Durrës, disa të arrestuar

Zbulohet një laborator droge në Durrës. Burime bëjnë me dije për ABC se në Shën …

Akuzohet për “falsifikim”, KPA shtyn seancën ndaj Luan Dacit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi të shtyjë për nesër seancën e procedimit disiplinor …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *