Ish-biznesmeni Myftar Lumneshi u qëllua me dorezë hekuri nga dy të rinj, ish-deputeti i PD e çoi me urgjencë në spital

Myftar Lumneshi, ish-biznesmeni i lojërave të fatit, njëherazi një nga emrat më të afërt me Partinë Demokratike në vitet 2000, është rrahur mbrëmjen e djeshme në Tiranë.

Kjo ngjarje ka ndodhur rreth orës 21:30, në ambientet e një restoranti të njohur në kryeqytet, pranë zonës së njohur si “Rrugica e Salës”.

Dëshmitarët u shprehën se biznesmeni ishte duke darkuar me një ish-deputet të Partisë Demokratike, garues edhe në këto zgjedhje, kur dy djem, rreth 30 vjeç, e kanë qëlluar me dorezë hekuri duke i çarë ballin.

Ndërkohë, pasi e kanë qëlluar, dy të rinjtë janë larguar me vrap, ndërsa ish-biznesmeni i kumarit është shoqëruar për krahu në spital nga eksponenti i Partisë Demokratike./DITA

Check Also

Zanafilla e inceneratorëve: Emergjenca mjedisore u shpall pa bazë ligjore

Në fillim të shkurtit 2014, pesë zëvendësministra të qeverisë së udhëhequr nga kryeministri Edi Rama …

Argumentimi qesharak i gjyqtarit Erjon Bani, ish-ministri Koka u la në burg për t’i “rregulluar imazhin drejtësisë”(!)

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi sërish të rrëzojë kërkesën e …

Ballkani i Hapur? Rama: Do të presim e shohim reagimin e Serbisë

Shqipëria nuk ka pse të ndjehet e rrezikuar nga agresoni rus në Ukrainë, ndërsa vendi, …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *