Dokumenti / Vaksinat anti-Covid erdhën nga Gjermania

Gjermania është vendi bujar që zgjodhi t’i jepte Shqiperisë 975 doza për të nisur procesin e vaksinimit me Pfizer/BioNtech.

Ndryshe nga sa u aludua dje në media se vaksina u dhurua nga Greqia, Dubai apo Austria, është Gjermania, vendi që zgjodhi t’i përgjigjej me PO, “lutjes” së qeverisë shqiptare.

Sipas dokumentit te publikuar nga Dosja.al verifikohet se vaksina erdhi nga Gjermania dhe u zhdoganua në Shqipëri.

Vaksina është Pfizer/BioNtech dhe ka mbërritur në vendin tonë bashkë me të gjithë strukturën e nevojshme, shiringa dhe flakonë.

Check Also

Studimi i ri / Nëse e keni kaluar Covid-19 mund të keni antitrupa për 5 muaj

Shumica e njerëzve që kanë pasur Covid-19 janë të mbrojtur nga riinfektimi për të paktën …

Masat kundër koronavirusit dëmtuan industrinë e dasmave në Lezhë

Zef Beka, një këngëtar me origjinë nga Tropoja i adoptuar prej dekadash nga zona e …

Marrëveshja për vaksinën shpallet sekret tregtar

Qeveria shqiptare miratoi me një akt normativ një marrëveshje sekrete me kompaninë Pfizer Export BV …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *