Bitcoin në vlerën më të ulët për muajin shkurt. 500 kompani të tjera pësojnë rënie

Bitcoin pësoi përsëri një rënie në vlerën e 44 mijë dollarëve, vlera më e ulët që nga filimi i muajit shkurt.

Ulja e vlerës së kriptomonedhës mund të lidhet me rritjen e mesatares së yield-eve. Yield-i dhjetëvjecar në SHBA u rrit me vlerën e një viti vetëm në një ditë dhe ekziston mundësia e zbërthimit të ndihmës stimuluese nga qeveria e SHBA-së e cila ndaloi tregun e aksioneve, arit dhe vetë Bitcoin.

Bitcoin bashke me kompanitë S&P 500 pësuan rënie gjatë kësaj jave dhe kanë treguar shenja dobësie në stabilitetin e tyre.

Check Also

Gazetari publikon audion: Artan Lame instrukton punonjësit të mashtrojnë 100 mijë qytetarë për legalizimet: S’do ju bëhet po mbajini varur se votojnë palën tjetër

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, është shfaqur në një material audio duke këshilluar punonjësit e …

Gjashtë të vdekur dhe 148 raste të reja me Covid

6 qytetarë nuk mundën ta fitonin betejën me koronavirusin gjatë 24 orëve të fundit në …

Pensioni mesatar në qytet pësoi ulje me 3,2% më 2020, për herë të parë në dy dekada

Pensioni mesatar në qytet në vitin 2020 shënoi ulje për herë të parë që nga …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *