Akuzohet për “falsifikim”, KPA shtyn seancën ndaj Luan Dacit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi të shtyjë për nesër seancën e procedimit disiplinor ndaj anëtarit të pezulluar të KPA-së, Luan Daci.

Seanca u shty me kërkesë të Dacit, i cili i kërkoi kolegëve të tij te KPA më shumë kohë për t’u përgatitur për qëndrimin e tij.

Daci është shpallur fajtor për akuzën e “falsifikimit të dokumenteve” nga Shkalla e Parë dhe Apeli i Gjykatës së Posaçme, vendim që u la i pandryshuar edhe nga Gjykata e Lartë.

Procedimi ndaj Dacit nisi pas kërkesës së ONM-së për shkarkimim e tij nga detyra.

Check Also

Të ardhurat tatimore, KLSH: VIP-at performancë jo të mirë, Tirana, Durrësi e Vlora dobët me kontributet

Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka marrë në auditim Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve …

Shkatërrimi i rafinerisë së Ballshit i lë punëtorët duarbosh

Dhjetë mijë euro nuk janë pak para që pensionisti 65-vjeçar, Robert Astani të mund t’i …

“Ka kontaminuar zonën me mbetje të rrezikshme” – IKMT i vë gjobë 2 milionë lekë “Bankers Petrolium” dhe i pezullon aktivitetin

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka gjobitur me 2 milionë lekë të reja …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *